« Home | The Human League-Travelogue(1980) » 

Samstag, Mai 06, 2006 

Papa Dance-Papa Dance(1985)Poland,Warsaw/Warszawa 1985

This legendary polish group was estabilished(like nowadays for example Backstreet Boys) by music producents-Slawomir Wesolowski and Mariusz Zabrodzki.After few studio recordings and a surprising succes of first Music Clip for single W 40 dni dookola swiata/In Fourty Days Around The World,they decided to enlarge the band squad and release the first Album.Papa Dance(it’s name) was released in 1985,and fast managed to gain a remarkable succes on mainstream stage.The Music on that album is basically simple but unpretensious (electro ?) pop accompanied by synthies and especially popular those days in Poland electric drums.If I was asked for stand outs I would definately go for "Pocztowka z wakacji/Krolowa fal" and "Panorama Tatr" which was very popular at the time and is one of most known Papa Dance’s recordings ever.

Zgodnie z obietnica update ,niestety nieco spozniony(z przyczyn obiektywnych).Zaczynam od pierwszej plyty dlugograjacej (sic!) w wielu kregach kultowej juz grupy Papa Dance.To pierwsza i ostatnia zarazem plyta,nagrana z charyzmatycznym Grzegorzem Wawrzyszakiem na wokalu,ktory w sercach wielu niewiast zapewnil sobie stale miejsce usuwajac daleko w cien takie slawy jak jak Hugh Grant czy Brad Pitt.Muzycznie na "Papa Dance" dominuja proste inkrustowane(copyright Tomasz Wolek) syntezatorowymi dzwiekami rytmy,wygrywane na elektronicznej perkusji Tadzia Lyskawy,ale nie jest to bron boze wada tego wydawnictwa.Wrecz przeciwnie ,klimat ktory udalo sie stworzyc Papsom ,stawia ten longplay bardzo wysoko w hierarchii polskiej odmiany New Romantic(jezeli mozna sie wogole tak wyrazic;) i sprawia,ze do dzis plyta jest z checia odkrywana przez mlodsze pokolenia.Wsrod niezliczonych hitow zawartych na"Papa Dance" mozna wyroznic utwory takie jak"Pocztowka z wakacji" znana takze jako "Krolowa fal","Kanal XO2"(w ktorym chlopcy antycypowali nadejscie internetu),oraz niesmiertelne "Te glupie strachy".Reasumujac -Papa Dance to absolutny klasyk i jako takiego nie moze go zabraknac na polce kazdego szanujacego sie sympatyka muzycznych dokonan polskiej sceny z lat 80tych.

All recordings in courtesy of Chimera:)

Track Listings:
1.Pocztówka z wakacji/Holidays Postcard
2.Tatuowana róża/Tattoed Rose
3.Kamikadze wróć/Come Back ,Kamikadze!
4.Bez sensacji/No Sensation
5.Kanal XO2/Channel XO2
6.Panorama Tatr/Panorama Of Tatry
7.Narodziny szejka/ The Birth Of Sheikh
8.Lot na wyspę/a Fly To An Island
9.Czy ty lubisz to co ja/Do You Like What I Like?
10.Te głupie strachy/These Stupid Scares
11.Ordynarny faul/Rude Foul


Cheers

Dziwne, ja mam tą płytę, tzn. pliki ściągnięte kiedyś z forum ale tam jest też ,,W 40 dni dookoła świata" - może wyszły dwie różne edycje? Albo ten, co udostępniał to dorzucił od siebie te songi... :)
A poza tym zgadzam się - ten ,,pierwszy" Papa Dance (jeszcze nie discopolowy :>) podobał się ,zresztą ten album słucham do dziś, szkoda, że teraz panowie tworzą na pograniczu kiczu :( (bolesna Reaktywacja) - drugim takim rozczarowaniem jest dla mnie powrót Kombi -muzycznie to już nie jest to samo... :(

W 40 dni dookola swiata ukazalo sie na singlu przed wydaniem pierwszego LP,podobniez jak Ordynarny faul.Jutro pojdzie jako bonus,w towarzystwie kilku innych zacnych nagran:)Co do dicopolowosci papsow,to ja bym zbytnio nie przesadzal.Mozna powiedziec ze to taki lekki pop okraszony elektornika,moze nieco naiwny,ale oni mieli wtedy po 20 lat:)A dziesiejsze proby powrotu to jak dla mnie odgrzewanie kotleta...

Ale tu pięęęknie :)

ten wystrój jest ładniejszy niż poprzednio.
Wpadam tu z komentem, bo okazało się, że ta wersja, którą posiadam ma ,,40 dni..." ale za to brakowało tam ,,Kanał" oraz ,,Czy ty lubisz to co ja", więc dzięki za te utworki!
Pozdr!

Nie ma sprawy:)Wystroj byc moze sie jeszcze zmieni,ciagle nie moge dojsc do ladu z czcionkami. Oczywiscie jesli nie potne sie wczesniej szarym mydlem,bo powoli wymiekam...

dzinkuje bardzo!!!!
i want this album for ages!!!!its great!!!

greetings salty

Stay tuned,cause tommorow I'll present something special:)
Cheers,peixe

Dzięki za Papa Dance :). Nie słyszałem nigdy w całosci tego albumu (btw. najlepszego). Przy okazji chciałbym się zapytać, czy nie masz czasem "Poniżej Krytyki" z 1986? Chciałbym wypełnić ich dyskografię, mam na CD "Nasz Ziemski Eden" i brakuje mi już tylko tego jednego albumu :).

Bedzie jutro,a wlasciwie to juz dzisiaj:)
pozdro

Kommentar veröffentlichen